Skosy w pokoju na poddaszu – i co teraz?

Gdyby zapytać losowo wybrane osoby, z czym kojarzą im się pokoje na poddaszu, całkiem możliwe, że wszystkie zgodnie odpowiedziałyby, że ze skośnymi sufitami. I rzeczywiście, to one stanowią największe wyzwanie podczas adaptacji strychu. Skosy sprawiają, że powierzchnia użytkowa (czyli taka, po której możemy swobodnie poruszać się bez schylania) poddasza jest ograniczona, a na dodatek utrudniają ustawianie klasycznych mebli.

Więcej

Odpowiedź jest prosta – wystarczy zadbać o odpowiednie oświetlenie, dobrze rozmieszczone źródła światła i odpowiednią jego barwę. Jeśli marzysz o wyjątkowo przytulnym i romantycznym salonie, zdecyduj się na oświetlenie bazujące na nowoczesnych żarówkach LED z barwionym dyfuzorem. Dekoracyjne żarówki LED w kolorze zachodzącego lub wschodzącego słońca sprawią, że wnętrze będzie klimatyczne, sprzyjające wyciszeniu i odprężeniu.

Więcej

Z fizycznego punktu widzenia, światło jest formą promieniowania elektromagnetycznego. Ludzkie oko, w nadfiolecie i podczerwieni, widzi kolory o długości fal od 380 do 780 nanometrów, co stanowi stosunkowo wąską wiązkę w porównaniu z całością widma. Trzeba jednak podkreślić, że nawet ten dostępny dla ludzkiego oka zasięg, staje się dla nas widoczny tylko wówczas, gdy żródło światła eksponuje wszystkie długości fal widma z taką samą intensywnością. W praktyce oznacza to, że sposób postrzegania koloru uzależniony jest od źródła światła w którym go oglądamy. Prawdziwy kolor obiektu możemy więc zobaczyć jedynie w odpowiednim oświetleniu np.: w naturalnym świetle dziennym, zapewniającym stosunkowo równe widmo światła.

Więcej

X